لایپو ساکشن

یک بدن متناسب و خوش اندام، قالبا بعنوان علامت سلامتی و سرزندگی محسوب میشود. بعضی از افراد بطور نامتناسب در قسمتهایی از بدن چربی های اضافه دارند و این موارد ممکن است بعلت موروثی یا سابقه خانوادگی و یا عدم کنترل وزن و یا عدم انجام ورزش و یا فعالیتهای روزمره باشد.
در مورد هر چربی اضافی که در هر جایی مانند صورت، گردن و تنه یا پاها قرار داشته باشد و به رژیم غذایی و ورزش جواب ندهد، درمان لازم لایپوساکشن است. عموما لایپوساکشن قسمتهای خاصی از بدن را لاغر کرده و به بهترین فرم شکل میدهد. این عمل برای چاقی عمومی بدن و یا سلولیت کارایی ندارد.
بهترین بیماران برای انجام لایپوساکشن، افراد بالغی هستند که در مقایسه با سن ۳۰ درصد وزن اضافه دارند و پوست و عضلات آنها کشش و قابلیت کشسانی خوبی دارند.
معمولا محل برشها بسیار کوچک بوده و پس از ۲ یا ۳ هفته قابل دیدن نیستند. وقتی که حجم زیادی از چربی ساکشن شد، بایستی از لباسهای فشاری به مدت ۲ تا ۶ ماه استفاده کرد تا پوست محل چربی به شکل عناصر زیرین آن شکل بگیرند.
در هر جلسه حداکثر ۶۰۰۰ سی سی چربی را میتوان خارج نمود. برگشت به زندگی و فعالیت طبیعی روزانه در ۲ تا ۳ روز امکان پذیر است و پس از آن بیمار بایستی با رژیم غذایی مناسب و فعالیت فیزیکی وزن خود را کنترل کند.